Letošnjo prvo številko Biltena izdajamo z e-prilogo “Življenje z disleksijo”, o kateri je mentorica projekta zapisala:

Pred slabim letom se je porodila ideja o raziskovalno-kreativnem projektu študentk Filozofske fakultete v Ljubljani, v sodelovanju z Rotary Klubom Ljubljana Grad in društvom Bravo. Projekt se je osredotočil na raziskovanje disleksije in družbene percepcije te učne posebnosti. Cilj projekta je bil prispevek k destigmatizaciji disleksije in ozaveščanje o sprejemanju drugačnosti.

Navdih za projekt je izhajal predvsem iz izjemnih posameznikov, ki jih je disleksija vodila v razmišljanje izven ustaljenih okvirov in s tem do neprecenljivih prispevkov k napredku človeštva. Končni izsledki raziskave so bili na pobudo vodje projekta WEF Slovenija, Saše Božič, oblikovani v plakate z navdihom mladega oblikovalca Tina Božiča. Njegov kreativni proces je uspešno osvetlil glavne ugotovitve raziskave, ki disleksijo z vidika kreativnih pristopov procesiranja informacij umeščajo v kontekst odličnosti.

doc. dr. Lara Burazer, mentorica projekta

Vabimo vas k ogledu e-priloge spodaj oz. na podstrani e-priloge Življenje z disleksijo:


(Skupno 243 obiskov, današnjih obiskov: 1)
Dostopnost