V sredo, 23.3.2023, je potekal občni zbor Društva Bravo, v sklopu katerega je imela uro in pol trajajoče predavanje z naslovom »Zaupanje in odnosi« Sanela Pereacuitti, dr. med., ki je tudi avtorica odmevne knjige z naslovom Spodbude.

Udeležence občnega zbora je zelo energična predavateljica opozorila, da moramo v današnjem življenju, kjer je veliko stresa, depresije, nemotiviranosti in slabih odnosov, začeti pri sebi, saj bomo lahko le trdni in zdravi razvijali dober odnos do sebe in drugih. Tudi sama ima zanimivo in burno preteklost, ki jo spremlja v sedanjosti. Kmalu je ugotovila, da ji sama medicinska znanost ne bo v celoti pomagala, tako kot tudi ne njenim pacientom, h katerimi pristopa tudi z objemom in sočutno besedo. Študirala je vzhodno in zahodno medicino, postala odprta tudi za druga znanja, predvsem pa za človeka. Nevroplastičnost možgan nas rešuje, tako tudi naše otroke, je poudarila, zato je dobro, da sproti odstranjamo strupene besede, nerazrešene odnose in slaba čustva (jeza, kronična žalost, nevoščljivost, ljubosumnost, strah). Tri kleti v nas naj bodo prazne: sečni mehur, debelo črevo in zlasti možgani. Je redka zdravnica, ki jo zanima človek v sredici. Kdo si, ko odstraniš plasti. Predavateljica je v zaključnem delu človekov JAZ povezala z orkestrom. JAZ je dirigent, ki dirigira različnim inštrumentom (čustvom) v orkestru. To ni lahka naloga. Udeleženci so bili nad predavanjem zelo navdušeni.


(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov: 1)
Dostopnost