Vabimo vas na predavanje o neverbalnih specifičnih učnih težavah, ki bo v TOREK, 17. 4. 2018, ob 17. uri, v prostorih Svetovalnega centra Maribor, Lavričeva 5, Maribor

Z nami bosta znani predavateljici dr. Marija Kavkler in dr. Milena Košak Babuder»Izzivi učencev z neverbalnimi specifičnimi učnimi težavami v šolskem okolju.«

Neverbalne specifične učne težave (NSUT) so desno-hemisferni nevrološki sindrom, ki ga sestavlja skupek različnih primanjkljajev in tudi spretnosti. Niso učne težave v tradicionalnem pomenu, ampak bolj motnje življenjskega učenja. Posegajo na otrokova področja skrbi za samega sebe, receptivnega in ekspresivnega jezika, učenja, samouravnavanja in socialne okretnosti kot tudi na sposobnost samostojnega življenja. Zaradi nevroloških disfunkcij je oviran in okrnjen sprejem neverbalnih informacij (informacij, ki temeljijo na predstavah), zato imajo posamezniki z NSUT vizualno-prostorske težave, težave na področju intuitivnosti, organizacijske težave, težave ocenjevanja ter težave celostnega procesiranja informacij. Imajo tudi primanjkljaje na področju socialne integracije, ravnotežja, koordinacije, prepoznavanja vzorcev, matematičnih sposobnosti ter vizualnega spomina.

Srečanje bo trajalo dve šolski uri. Veselimo se druženja z vami!

Za podružnico društva Bravo Štajerska: mag. Alenka Zupančič Danko, prof.def.


(Skupno 229 obiskov, današnjih obiskov: 1)
Dostopnost