Vabimo Vas na predavanje Miha Kramlija z naslovom »Radosti in pasti nove tehnologije«.  Predavanje bo potekalo v okviru občnega zbora Društva Bravo v torek, 19. marca 2024 ob 18. uri v Svetovalnem centru  na Gotski 18 v Ljubljani.

Predavatelj Miha Kramli je terapevt in vodja centra za zdravljenje zasvojenosti v Zdravstvenem domu Nova Gorica. Poudarja, da več kot polovica ljudi prosti čas  preživi v virtualnem svetu. Gre za civilizacijski problem, ker je vedno bolj  je navzoč  vzorec (tako odraslih kot mladih), da odgovor za svoje težave poiščemo v virtualnem svetu. Ravno to, kar nam v realnem svetu primanjkuje, poiščemo v virtualnem svetu.  Veliko ljudi je danes prepričanih, da je virtualno bolj realno kot realnost.

Mladi, ki so zasvojeni z novo tehnologijo pogosto zelo burno odreagirajo, ko morajo iz virtualnega sveta prestopiti v realnost. Kdor koli bo  zasvojeno osebo »vlekel« iz virtualnega v realno bo doživel hud odpor. V Centru za zdravljenje zasvojenosti beležijo,  na 100 zasvojenih z drogo tri nasilne osebe. Preseneča pa podatek da je od 100 nekemičnih zasvojencev 37 oseb nasilnih. Beležijo fizično, psihično in ekonomsko nasilje.

Starši pripovedujejo da že pet-letniki,  ob omejitvi igric, risank… izgubijo nadzor nad svojim vedenjem. Zaradi sublimalnih (podzavestnih) sporočil, ki se nahajajo v resničnostih šovih, glasbi, igricah prihaja do »sesutja« samozavesti in samopodobe. Ta sublimalna  sporočila določajo kriterije o telesnem izgledu (mišice, velikost prsi, oblika ustnic…) in vplivajo tudi na slog življenja. Pogosto so ti kriteriji nedosegljivi. Sledenje umetnim potrebam in kriterijem povzroča hude stiske predvsem pri otrocih in mladostnikih. To se lahko izraža v samopoškodbah, motnjah hranjenja, anksioznosti, nasilju…

Občni zbor Društva Bravo

Na občnem zboru Društva Bravo v torek, 19. marca 2024 ob 18. uri v Svetovalnem centru  na Gotski 18 v Ljubljani  bomo izvedli:

1. izvolitev organov občnega zbora Društva Bravo
  2. izvolitev članice Upravnega odbora in predsednice Savinjsko Koroške podružnice
  3. obravnavo vsebinskega in finančnega poročila Društva Bravo  za leto 2023 (gradivo najdete  na spletni strani Društva Bravo: KLIK)
  4. obravnavo načrta društva za leto 2024 (gradivo najdete  na spletni strani društva: KLIK).
  5. razno.

V upanju, da se boste udeležili občnega zbora s predavanjem terapevta Miha Kramlia, Vas lepo pozdravljava.

predsednica Društva Bravo: dr. Marija Kavkler

predsednik Upravnega odbora Društva Bravo: dr. Marko Kalan

(vir dela naslovne slike: https://www.iskreni.net/miha-kramli-otroci-ki-imajo-omejen-dostop-do-novih-tehnologij-so-bolj-razviti-in-uspesni/)