Vabimo vas na predavanje Podružnice Bravo Obale in Krasa.

Uspešno učenje branja ali Kako se učiti branja ob podpori barvnega členjenja besed

Predavala bo Uršula Lavrenčič, oblikovalka in mati deklice z disleksijo. Na podlagi njene izkušnje s hčerko je artikulirala metodo barvanja črk za podporo pri učenju branja. S skupino sodelavcev so nato razvili mobilno aplikacijo Kobi, ki pomaga otrokom pri zlogovanju in vezavi.

Predavateljica nam bo razložila, kaj se dogaja v možganih, ko se učimo brati, katere so faze v učenju branja, kako lahko v vsaki fazi pomagamo in kako spremljamo, da je vsaka faza usvojena. Predstavila nam bo nekaj tudi o pomenu zgodnjega odkrivanja bralno-zapisovalnih težav, tehniko sekvenčnega učenja črk, kaj je pomembno za fonološki razvoj, malo o več-čutnem učenju in zakaj je pomembno. Z nami bo delila še nekaj idej kako si izmisliš učne pripomočke (tudi za matematiko) in kakšne druge domače zvijače za uspešno branje.

Srečanje bo v četrtek, 14. marca 2019, ob 17.30, v prostorih OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača.

Svoje udeležbe ni treba potrditi, le pridite. Prijazno vabljeni.

Za društvo BRAVO, mag. Marko Strle, l.r.


(Skupno 23 obiskov, današnjih obiskov: 1)
Dostopnost