Vsi starši, ki se boste odločili za pomoč študentov, se boste z njimi dogovorili o pričetku izvajanja metode. Pri tem bodo študenti upoštevali tudi izredne razmere, povezane z novim koronavirusom v Sloveniji in z metodo pričeli, ko se bodo stvari umirile.

Tako kot že nekaj let, želimo tudi v spomladanskih mesecih ponuditi pomoč študentov s Pedagoške fakultete v Ljubljani pri premagovanju bralnih težav.

S študentkami Logopedije in surdopedagogike Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani vam v mesecu marcu, aprilu in maju nudimo trening vedenjsko kognitivne metode za izboljšanje branja avtorice mag. Nade Anić, klinične psihologinje iz Zagreba. Metoda je primerna za otroke 2. (ki so se brati pričeli že v prvem razredu in že berejo vezano), 3., 4. in 5. (eventualno tudi 6.) razreda devetletne osnovne šole, ki imajo pri branju težave zaradi različnih vzrokov, kot npr. disleksije, hiperkinetične motnje in motnje pozornosti, težav z motivacijo …

Naloga študentov pri izvajanju metode je, da vodijo otroke in starše od stopnje do stopnje, trening pa nato po navodilih z otrokom vsak dan izvajate starši sami! (Ker se je v preteklih letih dogajalo, da so starši pričakovali neposredno pomoč študentov, naj poudarim, da trening izvajate starši ob vodenju in po navodilih študentov). Predvidenih je 4 do 5 srečanj z otrokom in z vami starši na vašem domu, na katerih bodo študenti vam staršem posredovali navodila in način dela pri izvedbi treninga, starši pa boste nato dnevno izvajali 10-minutni trening.

Starši, ki jih tovrstna pomoč zanima, naj sporočijo na e-naslov milena.kosak-babuder@guest.arnes.si domači naslov, ime in starost otroka, razred, ki ga obiskuje, ter svojo telefonsko številko. Če ste iz kraja, od koder je tudi naša študentka oz. študent, bom podatke posredovala študentu oz. študentki, ki vas bo kontaktiral/-a.

Pomoč je individualna in brezplačna, saj sodi v sklop obveznosti študentov. Študentke lahko pomagajo otrokom, ki živijo v Ljubljani (območje LPP) ter iz spodaj navedenih krajev, od koder so naši študenti:

 • Gornja Radgona,
 • Murska Sobota,
 • Celje,
 • Vipava,
 • Kranj,
 • Radovljica,
 • Bled,
 • Litija,
 • Zagorje,
 • Žužemberk,
 • Šentjur pri Celju,
 • Ravne na Koroškem.

(zgornji seznam bomo sproti posodabljali)


(Skupno 297 obiskov, današnjih obiskov: 1)
Dostopnost