Tako kot že nekaj let, želimo tudi letos v jesenskih mesecih ponuditi pomoč študentov s Pedagoške fakultete v Ljubljani pri premagovanju bralnih težav.

S študenti Specialne in rehabilitacijske pedagogike Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani vam v mesecu oktobru, novembru in decembru nudimo trening vedenjsko kognitivne metode za izboljšanje branja avtorice mag. Nade Anić, klinične psihologinje iz Zagreba. Metoda je primerna za otroke 2. (ki so se brati pričeli že v prvem razredu in že berejo vezano), 3., 4. in 5. (eventualno tudi 6.) razreda devetletne osnovne šole, ki imajo pri branju težave zaradi različnih vzrokov, kot npr. disleksije, hiperkinetične motnje in motnje pozornosti, težav z motivacijo …

Naloga študentov pri izvajanju metode je, da vodijo otroke in starše od stopnje do stopnje, trening pa nato po navodilih z otrokom vsak dan izvajate starši sami! (Ker se je v preteklih letih dogajalo, da so starši pričakovali neposredno pomoč študentov, naj poudarim, da trening izvajate starši ob vodenju in po navodilih študentov). Predvidenih je 4 do 5 srečanj z otrokom in z vami starši na vašem domu, na katerih bodo študenti vam staršem posredovali navodila in način dela pri izvedbi treninga, starši pa boste nato dnevno izvajali 10 minutni trening. Starši, ki jih tovrstna pomoč zanima, naj sporočijo na e-naslov milena.kosak-babuder@guest.arnes.si domači naslov, ime in starost otroka, razred, ki ga obiskuje, ter svojo telefonsko številko. Če ste iz kraja, od koder je tudi naša študentka oz. študent, bom podatke posredovala študentu oz. študentki, ki vas bo kontaktiral/-a.

Zaradi situacije COVID-19 se bodo študenti držali vseh varnostnih predpisov proti širjenju koronavirusne bolezni, s tem pa pokazali odgovorno ravnanje do sebe in tistih, s katerimi vstopajo v stik. Če bodo okoliščine dopuščale, bodo po dogovoru lahko posamezna srečanja izvedena tudi na daljavo.

Pomoč je individualna in brezplačna, saj sodi v sklop obveznosti študentov. Otroci, ki bi potrebovali pomoč, so lahko iz Ljubljane ter ostalih krajev od koder so naši študenti;

(opomba: v prečrtanih krajih trening ni več na voljo – seznam posodabljamo sproti)

 • Ljubljana
 • Maribor
 • Slovenj Gradec
 • Ptuj, Ormož,
 • Slovenske Konjice,
 • Frankolovo
 • Slovenska Bistrica
 • Sevnica,
 • Podčetrtek
 • Mirna,
 • Trebnje
 • Grosuplje
 • Domžale,
 • Rodica, Kamnik
 • Celje
 • Gornji grad
 • Laško
 • Preddvor, Kranj
 • Jesenice
 • Vrhnika
 • Logatec
 • Idrija
 • Nova Gorica in okolica
 • Sežana in okolica
 • Murska sobota
 • Ivančna Gorica,
 • Žirovnica, Radovljica, Lesce
 • Šentjur pri Celju, Planina pri Sevnici, Podčetrtek
 • Izola

(Skupno 931 obiskov, današnjih obiskov: 1)
Dostopnost